“Tüm imkanlarımız can dostlarımızın iyiliği ve sağlığı için”

VetAmerikan Hayvan Hastanesi, 7.500 m² kapalı alan ve 8 kattan oluşan Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı, Avrupa’nın ise sayılı özel hayvan hastanelerinden biridir.

Ayakta ve yatarak muayene hizmeti sunan hastanemiz; 15 muayene odası, 2 acil girişim odası, 2 acil tanı ve görüntüleme odası, 1 görüntüleme merkezi, 1 fizyoterapi alanı, 1 radyoterapi merkeziyle özel donanımlı “Kardiyoloji ve Göz Tanı” odalarına sahiptir.

109 yoğun bakım, 242 dahili ve cerrahi servis, 39 enfeksiyon hastalıkları servisi ve 442 yatak kapasitesi başta olmak üzere, 4 ameliyathaneli, 12 yataklı özel aile servisiyle can dostlarımız için huzurlu ve güvenilir ortamlar yaratmak için çalışıyoruz.

Tüm alanları özenle kurgulanarak tasarlanan hastanemizle can dostlarımıza maksimum konfor ve hijyen sağlayacak şekilde yüksek standartlarda hizmetler sunuyoruz.
 

Hastane Girişi

Can dostlarımız beraber büyüdükleri zaman birbirleriyle iyi anlaşabiliyor olsalar da, bazı durumlarda doğaları gereği birbirlerinin ses ve kokularından dolayı huzursuz olabiliyorlar. Bu durum hem tedavi hem de konaklama sırasında dostlarımızda istenmeyen problemlerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor. VetAmerikan Hayvan Hastanesi, bu bakış açısıyla AAHA’nın (American Animal Hospital Association) belirlediği kriterlere uygun olarak birbirinden bağımsız iki hastanenin tek bir çatı altında toplanması doğrultusunda tasarlanmıştır. Bu mimari yaklaşımla hastanemiz, kedi ve köpek dostlarımız için tamamen ayrı ve onların fizyolojik özelliklerine göre tasarlanmış alanlarıyla hizmet vermektedir.

Bekleme Alanları

“Muayene öncesi konforunu en iyi hale getirebilmek için özelleştirilmiş alanlar”

Can dostlarımızın muayene öncesi huzursuzluklarını gidermek için bahçeli ve konforlu bekleme alanları oluşturuyor, kedi ve köpek dostlarımızın alanlarını birbirinden ayırıyoruz.

Köpek dostlarımız için, havalandırma sistemleri de dahil olmak üzere, birbirinden ayrılan ve kendine ait locası olan bağımsız bekleme alanları sunuyoruz. Can dostlarımız kendilerine ait bahçelerde yakınlarıyla birlikte keyifli vakit geçirebiliyorlar.

Kedi dostlarımız için de hem kapalı hem açık bekleme alanlarımız bulunuyor.
 

Muayene Odaları

“İleri teknoloji ve konforu bir araya getirdik.”

Acil müdahale ve klinik görüntüleme alanlarının da yer aldığı özellikli muayene odalarımızda, kedi ve köpek dostlarımız için ayrı konumlandırılan ultrasonografi ve dijital röntgen cihazlarıyla üst düzey görüntüleme sağlıyoruz. Tam donanımlı ve özel havalandırma sistemine sahip acil müdahale odalarımızda son teknoloji ekipmanlar, hastane bilişim sistemi, aşı/ilaç otomasyon sistemleriyle tanı ve tedaviler gerçekleştiriyor, can dostlarımızın en kaliteli hizmeti almaları için çalışıyoruz.

Büyüklüğü 12-15 m² arasında değişen, AAHA (American Animal Hospital Association) standartlarında tasarlanmış muayene odalarımızla, can dostlarımıza yüksek kaliteli ve konforlu hizmetler sunuyor, modern tıbbi cihaz ve teknolojilerle donatılan odalarımızda düzenli bakım ve hijyen uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Odalarımızda, muayene öncesi ve sonrasında, Hepa Filtre aracılığıyla hijyen sağlanmaktadır. Bu olanakların tümünü kedi ve köpekler için farklı bölümlerde aynı titizlikle sunuyoruz.

Özellikli Muayene Alanları

“Etkin takip, hızlı müdahale”

Hastanemizde her tedavi ünitesi, tam donanımlı bir muayene alanına sahiptir. Hasta takip monitörleriyle donatılan bu alanlar, işlemlerin ve müdahalelerin tamamı için uygundur.

Köpek muayene alanı, yoğun bakım ve servis alanlarının tam ortasına konumlanmıştır. Bu sayede hekimler her iki alana da kolayca erişebilir ve kontrol sağlayabilirler. Bu düzenleme, tüm hekimlerin en üst düzeyde farkındalıkla hizmet vermesini ve muayene alanında görev yapan hekimlerin de hasta takip sistemini etkin bir şekilde kullanmalarını destekler.

Kedi özellikli muayene alanı ise yoğun bakım ve yatan hasta servislerinin merkezinde yer alır. Bu özel alan, kedi hastaların aynı anda takip edilmesine olanak tanır.

Özelleştirilmiş Hasta Servisleri

“Etkin takip, hızlı müdahale”

Bu servisler, muayene alanlarımızda olduğu gibi, ayrı katlarda dahili ve cerrahi hastalarımıza uzmanlaşmış personellerimizle ayrı ayrı hizmet verebilmek için özel olarak yapılandırılmıştır. Hastanemizdeki bu düzenlemeler, can dostlarımızın en iyi bakımı almasını ve tüm hekimlerin etkin bir şekilde hizmet vermesini sağlamak için özenle tasarlanmıştır.

Tıbbi Görüntüleme

"Bütüncül kalite yaklaşımımızla hizmet sunan, tam donanımlı görüntüleme merkezi"

Tıbbi görüntüleme merkezimizde gerekli olan tüm işlemlerin daha az anesteziyle daha kısa sürede yapılmasını amaçlıyoruz. Güncel teknolojinin tüm imkanlarından faydalandığımız MR, CT, dijital röntgen, 2 mobil dijital röntgen, 2 ultrason, 1 Ekokardiyografi, 1 Skopi, 1 endoskopi ünitesi ve gerekli olan tüm müdahalelerin yapılabileceği tam donanımlı 3 ayrı istasyonun bulunduğu merkezimizde uluslararası standartlarda hizmetler sunuyoruz.


 

Klinik Laboratuvar

"Tam donanımlı laboratuvarlarda kapsamlı ve güvenilir sağlık hizmeti"

Bünyemizde bulunan biyokimya, mikrobiyoloji, parazitoloji, sitoloji, patoloji, moleküler biyoloji ve genetik, hematoloji ve koagülasyon birimlerinin yanı sıra, PCR teknolojisi gibi güncel cihazları barındıran ve TÜRKAK standartlarına uygun şekilde tasarlanan laboratuvarlarımızda tam donanımlı sistemler sunuyor, can dostlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmeleri için en etkili ve güvenilir tetkikleri uyguluyoruz.

Ameliyathaneler

“İleri teknolojiyle şekillenen güven dolu operasyon alanları”

Koç Sağlık standartlarında tasarlanan birimimiz nem, sıcaklık ve havalandırma ortamlarının dijital olarak kontrol edildiği bir sistemle donatılmıştır. Ameliyathanelere entegre edilmiş PACS monitörlerle, operasyon için gerekli olan görüntüler gerçek zamanlı olarak izlenir. Ayrıca, operasyon sırasında hastaların vital parametreleri de monitörlerle izlenir ve gerekli durumlarda hızlı müdahaleler gerçekleştirilir.

Ameliyathanelerin olduğu bölümümüzde, ameliyat öncesi hazırlık alanı ve hasta uyanma alanları da bulunmaktadır. Bu alanlar, hastaların operasyon öncesi hazırlıklarının yapılması ve operasyon sonrasında güvenli bir şekilde uyanmaları için tasarlanmıştır.

Aile Servisi

“Ayrılmanın zor olduğu anlarda, VetAmerikan yanınızda.”

Her an yanımızda olan can dostlarımızın zor zamanlarında daha güvende hissetmelerini amaçlıyoruz. Bu nedenle, onlara huzurlu bir tedavi ortamı yaratabilmek için tedavi süresi boyunca yanlarında durabileceğiniz ve “aile odaları” olarak adlandırdığımız 22 metrekarelik konforlu alanlar sunuyoruz.

Can dostunuz ve sizin için ayrı yatakların ve konforlu bir banyonun bulunduğu, ihtiyaç duyduğunuz her türlü hizmete hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz odalarımızda huzurlu ve güvenli bir tedavi ortamı oluşturuyoruz.

Eğitim Danışma Alanları

“Yalnızca eğitimi değil, bilgilerimizi de sizlerle paylaşmayı önemsiyoruz.”

Alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından sizin de izleyebileceğiniz şekilde tasarlanmış özel parkurlarda can dostlarımıza temel ve ileri düzeyde eğitim danışmanlığı sunuyoruz. Özenle hazırlanan iç ve dış mekan eğitimlerine ek olarak, can dostlarımızın davranışlarıyla ilgili danışmanlık hizmeti alabileceğiniz alanlarımızla fark yaratıyoruz.

Can dostunuzla bağ kurmak, ona karşı sergileyeceğiniz olumlu tutum ve ayıracağınız zamanla mümkün. Can dostunuzun sosyalleşebilmesi, sizinle ve çevresiyle iyi ilişkiler kurabilmesi, sağlıklı ve konforlu bir hayat sürebilmesi için “eğitim” önemli bir faktördür.

Woof-Bar

“Sosyalleşmenin iyileştirici gücüne inanıyoruz.”

Can dostlarımızın sağlığına önem verdiğimiz kadar, onların mutluluğunu da önemsiyoruz. Herhangi bir hizmet için can dostlarımızı beklerken ya da onlarla birlikte vakit geçirebileceğiniz açık teras alanı da olan kafemiz bulunmaktadır.


Kafemizin bir başka özelliği de sadece sizin değil can dostumuzun “Pappucino” ya da herhangi bir atıştırmalıkla keyifli vakit geçirebileceği bir yer olmasıdır.